BAZA DANYCH istnieje od 1997 roku baner edukacja specjalna
Przedmioty nauczania i inne Strona osobista Moja działalność naukowa Wykaz publikacji Tematy prac Piotr GindrichMapa strony
Nieprzystosowanie społeczne
Pedagogika resocjalizacyjna
Pedagogika specjalna
Odkrywanie prawdy o ślepocie
Pedagogika syndromu LD
Diagnostyka pedagogiczna
Programy nauczania
Nieprzystosowanie społeczne-egzamin
Terapia pedagogiczna LD-egzamin
Prezentacja
  • baza danych-ikony

O bazie danych

Na moich stronach WWW znajdziesz informacje na temat różnorodnych zagadnień dotyczących edukacji/pedagogiki specjalnej oraz dziedzin pokrewnych takich jak: psychologia (kliniczna, rozwojowa, wychowawcza, ogólna, społeczna); psychiatria, socjologia oraz kryminologia. Głównym celem tej bazy danych jest propagowanie problematyki niepełnosprawności i nieprzystosowania społecznego.

Strony tego portalu zostaną w przyszłości udoskonalone pod względem informatycznym i będą wzbogacone o skrypty czyniące z nich strony responsywne WWW. Wymaga to jednak długiego czasu, i nastąpi to w perspektywie co najmniej kilku lat. Pracę nad responsywnymi stronami osobistymi już rozpocząłem.

O innych linkach

Na stronie umieszczono także inne linki na mój temat (strona osobista) oraz o działalności naukowo-dydaktycznej (działalność naukowa, wykaz publikacji, programy nauczania, wykazy zagadnień do egzaminu).

O prezentacji

Klikając na link "Prezentacja" dowiesz się o tym, dlaczego preferuję CSS przy projektowaniu moich stron WWW. No przecież jest tyle innych, być może nawet lepszych języków służących do osiągnięcia tego celu.
Być może określenie "baza danych" jest trochę na wyrost. Najważniejszy dla mnie, jako dla twórcy tych stron, jest tekst, a mniej ważna jest szata graficzna czy też profesjonalna "obróbka informatyczna".

O przeglądarkach (browsers)

Polecam przeglądarkę MOZILLA FIREFOX. Odczytuje ona prawidłowo większość stylów stosowanych do projektowania stron WWW (m.in. język programowania, który stosuję, tj. CSS). Starsze wersje Internet Explorer, tj. IE4, 5, 6, 7, 8 nie radzą sobie z prawidłowym wyświetlaniem wszystkich elementów na stronach WWW zaprojektowanych w CSS według zaleceń Erica Meyera. Jej nowsze wersje, zwłaszcza IE9 i wyższe oraz następca Internet Explorer, a więc przeglądarka Microsoft Edge, mają już znacznie większe możliwości w tym zakresie. Obecnie nie mam czasu na to, by udoskonalić tę stronę pod względem graficznym, bezbłędnie nadając wszystkim tabelom właściwości za pomocą CSS. Jednak wykorzystywanie układu tabel w celu projektowania stron WWW jest trudne i zazwyczaj projektanci stosują inne, być może lepsze i łatwiejsze sposoby prezentacji graficznej.

O kodowaniu znaków

Zdarza się czasami, że polskie litery na moich stronach WWW nie są właściwie wyświetlane (w miejscu niektórych liter mogą pojawiać się robaczki). W takim przypadku można spróbować uruchomić opcję kodowanie lub zestaw znaków w linku widok przeglądarki Mozilla Firefox. Następnie trzeba wybrać taki system kodowania, który najlepiej odczytuje polskie znaki specjalne na danym komputerze. Na wszystkich stronach stosuję następujący zestaw znaków: Środkowoeuropejski (Windows-1250) lub Środkowoeuropejski (Windows). Normę według ISO stanowi inny system kodowania niż ten, który ja stosuję, stąd czasami mogą wystąpić kłopoty z polskimi literami.

O mnie dr hab. Piotr Alfred Gindrich, prof. UMCS © Privacy Policy Terms & Conditions Ostatnia aktualizacja w 2022 roku